Top 10 Kemal Sunal Filmi !

Kemal Sunal Türk sinemasının en temel taşlarından bir tanesiydi. Bizleri yıllar geçmesine rağmen güldürmeye devam etmesi, bilim adamlarının araştırması gereken konulardan olsa gerek...

Sene 2018 olmuş hala Kemal Sunal filmleri izleniyorsa demek ki bu insan çok şeyi doğru yapmış. Binlerce sanatçı var, tamam bir çoğu değerli ancak hangi birini Kemal Sunalı tanıdığımız kadar tanıyoruz veya seviyoruz ? Uzak ara öndedir bunu tartışmaya bile gerek yok.

Televizyonların sıkıştıkları zaman, bu hafta izlenmelerimiz düştü ne yapmamız gerekiyor dedikleri zaman tutundukları tek direktir Kemal Sunal. Abartmıyorum, hatırlayın her hafta hemen hemen her kanalda bir Kemal Sunal filmi çıkmaz mıydı.

Uyduların hayatımıza girmesiyle birlikte yüzlerce kanalı izleme fırsatı buluyoruz. Adını dahi bilmediğimiz yüzlerce kanalda hala Kemal Sunal filmleri görüyoruz. Peki Neden ? Cevabı çok basit izlenme gerekiyor, insanlar kumandayla zaping yaparken Kemal Sunal filmine denk geldiği zaman durup izlemeye başlıyacak ! Bu kadar basit.

Kemal Sunal'ı anlatmaya günler haftalar aylar yetmez, burada sayfalarca yazılabilir. Biz onlarca filminden hafızalarımıza kazılmış, Kemal Sunal'dan 10 tane film say deyince bir çırpıda sayacağımız filmleri sıralamak istedim. Benim Top 10'num belli. Şimdi aşağıda sizlerle paylaşacağım yorum bölümünden sizde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

10- Zübük

10- Zübük

Zübük filmi Kemal Sunal'ın muhteşem oyunculuğunun öne çıktığı en iyi filmleri sırasında 10. sırada yer almasına karar verdim. Ben için Zübük 10 !

9- Çöpçüler Kralı

9- Çöpçüler Kralı

Her canım sıkıldığında film izlemek istersem açacağım ender filmler arasında yer alıyor. Çöpçüler Kralı 9. sırada !

8- Kibar Feyzo

8- Kibar Feyzo

Kibar Feyzo filminde annesi öküz alırız o paraya oğlum demesi akıllardan silinmeyen sahnelerden. Kibar Feyzo 8. sırada !

7- Hababam Sınıfı Tatilde

7- Hababam Sınıfı Tatilde

Kemal Sunal'ın kazana konup inek yahnisi olup, okul müdürünü delirttiği sahne muhteşemdi ! Hababam Sınıfı Tatilde 7. sırada !

6- Süt Kardeşler

6- Süt Kardeşler

Gulyabani sahneler aklıma geldikçe gülerim. Süt Kardeşler 6. sırada !

5- Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı

5- Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı

Şener Şen'in muhteşem oyunculuğu ile harika sahnelerin meydana geldiği Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı 5. sırada !

4- Şabanoğlu Şaban

4- Şabanoğlu Şaban

Kanlı Nigar'a ikilimiz aşık olunca ortaya eğlenceli anlar çıkıyor. Şabanoğlu Şaban 4. sırada !

3- Hababam Sınıfı Uyanıyor

3- Hababam Sınıfı Uyanıyor

Tabi ki Hababam Sınıfı Uyanıyor ilk 10'nun içinde olmalıydı. Hababam Sınıfı Uyanıyor 3. sırada !

2- Hababam Sınıfı

2- Hababam Sınıfı

Top 10 listemizin 2. sırasında Hababam Sınıfı'nın en çok sevilen serilerinden olan ilk filmi 2. sırada !

1- Tosun Paşa

1- Tosun Paşa

Geldik listemizin 1. sırasına ! Tosun Paşa filmi benim en sevdiğim Kemal Sunal filmleri sıralamasında 1. sırada ! Muhteşem bir film, muhteşem bir kadro ve muhteşem bir senaryo. Seferoğulları ile Tellioğullarının aralarındaki rekabet yıllar geçmesine rağmen halen sevilerek izleniyor.

Kemal Sunal'ı bu vesile ile bir kez daha anmış olduk. Allah Rahmet Eylesin diliyoruz.

kemal sunal filmleri