Bekçi Alımı Tarihi Açıklandı

Son dakika açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapıldı. Bekçi alımları,

işleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından geldi. 2019 yılı içerisinde 10.500 bekçi alımının yapılacağının duyurulmasının ardından gözler başvuruların başlayacağı tarihe çevrilmişti.  Mart ayı içerisinde 8 bin bekçi alımı için başvuruların alınmaya başlayacağı duyuruldu.

Konuşmasında şunlara yer verdi, 

"Bekçiliği tekrar canlandırdık"

 Soylu, önleyici polislik alanını boş bırakmamak gerektiğineişaret ederek, bu mantıkla bekçilik uygulamasını tekrar canlandırma yolunagittiklerini anlattı.

 Devletin güvenlik unsurunu görünür kılmak, bu sayede suçluyaalan bırakmamak istediklerini vurgulayan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti: 

"Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarından bugüne kadar,yani 2016 yılından itibaren toplam 9 bin 444 yeni bekçimiz göreve başladı.Öncekilerle beraber hali hazırda 11 bin 382 bekçimiz görev başındadır.Halihazırda 8 bin 670 bekçimizin de atamaları yapıldı, eğitimleri önümüzdekihafta sonuna kadar tamamlanıp göreve başlayacaklar. Bin 620 arkadaşımızın dasağlık raporu ve güvenlik soruşturma süreçleri devam etmektedir. Yani neredeyserakam toplam 10 bin 300'e varmıştır. 10 bin 300 arkadaşımız bu ayın sonuitibarıyla görevlerine Türkiye'nin bütün vilayetlerinde başlayacaklardır. Amabununla da yetinmiyoruz, mart ayı başında 8 bin bekçi alımı için de yenidenilana çıkıyoruz. 

bekçi bekçi alımı bekçi başvuruları