Efes Celcus Kütüphanesi

Efes Antik kenti içerisinde yer alan tarihin önemli kütüphanelerinden birisi olan Celcus Kütüphanesine beraber göz atalım.

Efes Celcus Kütüphanesi Kim İnşa Ettirdir

Efes Celcus Kütüphanesi Kim İnşa Ettirdir

M.S 135 yılında Asya eyaletinin yöneticisi Tiberius JuliusCelcus Polemaeanusonur oğlu Gaius Julius Aguila tarafından yaptırılmış olanCelcus Kütüphanesi, i İskenderiye ve Pergamon Kütüphanelerinden sonra en önemlieserlere ev sahipliği yapmasıyla bilinmektedir. .

Efes Celcus Kütüphanesi Önemi

Efes Celcus Kütüphanesi Önemi

CelcusKütüphanesi, Efes antik kentinde yer almaktadır. Efes bulunduğu bölgeitibariyle de deniz ve kara trafiğinin yoğun olduğu bir ticaret merkezi olaraktarihe adını yazdırmıştır. Döneminin önemli kentlerinden birisi olması dakentin gelişmesine katkı sağlamış ve tarihi açıdan büyük öneme sahip CelcusKütüphanesi de şehre yakışır şekilde inşa edilmi

Efes Celcus Kütüphanesi Nasıl Giderim

Efes Celcus Kütüphanesi Nasıl Giderim

Efes Celcus Kütüphanesi'ni görebilmekiçin İzmir'e gitmeniz gerekmektedir. İzmir'e kara, hava ve demir yoluyla da ulaşım sağlanabilmektedir. Efes antik kentine de tur firmalarının araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir'e uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri hakkında detaylı bilgi için ucuzauc mobil uygulaması üzerinden anında uçak bileti sorgulaması yapabilirisniz.  Uygulamayı indirmek için Tıklayınız.

efes antik kent Efes Celcus Kütüphanesi Celcus Kütüphanesi izmir izmir antik kent