Dünya'nın En Eski Kafeleri

Kafe kültürünün son yüzyılda kültürümüze girdiğine inanıyorsanız yanılıorsunuz demektir. Dünya üzerinde yer alan en eski 3 kafeye gelin beraber göz atalım.

1. Cafe Majestic-Porto

1.	Cafe Majestic-Porto

Porto'da yer alan Cafe Majestic, şaraplarıyla ünlü tarihi bir kafedir.  Portekizce " Liman" kelimesinden gelen Majestic, ana girişinin yanında kış bahçesinde de konuklarını ağırlamaktadır. Belle Epoque atmosferini koruyan yenilikçi ve sanatsal anlayışınıher köşesinde yansıtan bu kafede keyifli dakikalar geçirebilirisniz. 

2. Caffe Gambrinus- Napoli

2.	Caffe Gambrinus- Napoli

Caffe Gambrinus, Nepal'in oturma odası olarakda bilinmektedir.  Antikaların ve tarihi eserlerin arasında tatlınızı yiyerek keyifli zaman geçirebileceğiniz bu kafe döneminin en iyi sanatçılarına ev sahipliği yapmıştır. Napoli'nin en çok ziyaret edilen kafelerinden birisi olan bu tarihi kafeyi en azından antikaları ve sanat eserlerini görmek için bile ziyaret edebilirsiniz.

Caffe Greco, Roma

Caffe Greco, Roma

Roma'nın en eski kafelerinden biri olan Caffe Greco,, içerisindeyer alan tabloları, heykelleri ve sanat eserleriyle dikkat çekmektedir. Roma'da yaşayan bir çok ünlü ismin uğrak noktası olan bu kafede kahvenizi yudumlarken tabloların güzelliğinde eşsiz ve kalitelizaman geçirebiliriisniz.

kafeler en eski kafeler